Koncerty Promenadowe w Opolu startują już 7 lipca
Letnie Koncerty Promenadowe w Opolu to cykl wydarzeń, które z pewnością rozgrzeją serca mieszkańców i gości naszego miasta. Już od lipca, przez całe wakacje, na placu Wolności będziemy mogli cieszyć się dźwiękami różnorodnych gatunków muzycznych. Przygotujcie się na niezapomniane muzyczne podróże!

Inauguracja koncertów: Muzyka filmowa i letnie popołudnie

Sezon Koncertów Promenadowych rozpocznie się 7 lipca od wyjątkowego występu zespołu Opole Quartet, który zaprezentuje "Muzykę wielkiego ekranu". Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie idealną okazją, aby posłuchać utworów znanych z kinowych hitów w aranżacjach smyczkowych. Na scenie pojawią się: Arkadiusz Czyżewski (I skrzypce), Maciej Wachowski (II skrzypce), Oleg Konowałow (altówka) oraz Mikołaj Gałan (wiolonczela).

O godzinie 18:30 Big Roll Band pod dyrekcją Rolanda Mendela przeniesie nas w klimaty "Letniego popołudnia w ciepłych dźwiękach i gorących klimatach". To będzie wieczór pełen energii i radości, idealny na rozpoczęcie letniego sezonu koncertowego.

Klasyka i tango: Muzyczne podróże lipca

Drugi koncert odbędzie się 14 lipca i ponownie zaskoczy różnorodnością. O godzinie 17:00 kwartet smyczkowy Angelus wykona arcydzieło Antonio Vivaldiego, "Cztery pory roku". W skład zespołu wchodzą: Andrii Kreshchenskyi (I skrzypce), Ilona Jachacz (II skrzypce), Sabina Sułkowska-Uronek (altówka) oraz Mirosław Makowski (wiolonczela). Gościnnie wystąpi także Ewa Andruszkiewicz, która zagra na skrzypcach solo.

Następnie o godzinie 18:00 Artur Gotz wraz z zespołem zaprezentuje "Tango D’Amore", czyli przeboje wszech czasów w klimacie tanga. Na scenie pojawią się Dawid Ludkiewicz (instrumenty klawiszowe), Łukasz Jerzykowski (gitara basowa) oraz Kuba Mikulski (perkusja).

Gwiazdy polskiej estrady i muzyczne hołdy

21 lipca o godzinie 18:00 na scenie wystąpi zespół Take Style z koncertem "Gwiazdy polskiej estrady". W skład zespołu wchodzą: Hanna Rataj (wokal), Arkadiusz Tomasz Czyżewski (skrzypce), Jacek Hornik (saksofony), Filip Hornik (gitara basowa), Martin Rataj (piano) oraz Jan Wezner (perkusja). To będzie wieczór pełen polskich przebojów, które na pewno poruszą każdego słuchacza.

Kolejny koncert odbędzie się 28 lipca. O 17:00 kwartet smyczkowy Escape zagra "The Beatles na cztery smyczki". Skład zespołu to Monika Schmidt (I skrzypce), Monika Wrzos (II skrzypce), Maria Gawrońska (altówka) oraz Joanna Majchrzyk-Jekot (wiolonczela). Tego samego dnia o 18:30 Wind Band Olesno pod dyrekcją Korneliusza Wiatra odda hołd Stevie Wonderowi w koncercie "Tribute to Stevie Wonder et al."

Muzyka świata i poezja śpiewana

Sierpień zacznie się energetycznie dzięki zespołowi Dikanda, który wystąpi 3 sierpnia o godzinie 17:00. Szczeciński zespół słynie z autentyczności stylu i czerpania inspiracji z tradycyjnych, folkowych brzmień Orientu. Ich koncerty to muzyczna podróż pełna emocji i charyzmy, a charakterystyczny język "dikandisz" dodaje im unikalnego charakteru.

11 sierpnia o godzinie 17:00 Aneta Todorczuk zaprezentuje recital z piosenkami Jonasza Kofty pod tytułem "Zawsze warto". W programie znajdą się zarówno największe przeboje Kofty, jak i mniej znane utwory, które aktorka chce wydobyć z zapomnienia.

Nowatorskie brzmienia i poetyckie inspiracje

18 sierpnia o 17:00 na scenie pojawi się Limboski, artysta znany z niekonwencjonalnych pomysłów i różnorodnych inspiracji. Jego występy to mieszanka różnych stylów muzycznych, od ballad po blues i lo-fi. Limboski zaskakuje każdego roku, a jego koncerty to zawsze niezapomniane przeżycie.

Na zakończenie sezonu Koncertów Promenadowych, 25 sierpnia o godzinie 17:00, wystąpi zespół Bliżej Sadu. Ich twórczość inspirowana jest poezją Tadeusza Soroczyńskiego, a koncerty to nowatorskie połączenie poezji śpiewanej i muzyki. Trio w składzie Natalia Rygiel, Waldemar Orłowski i Mateusz Dźwigały z pewnością zauroczy publiczność swoją interpretacją utworów.

Zapraszamy serdecznie na wszystkie koncerty! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, więc warto skorzystać z okazji i spędzić letnie wieczory przy dźwiękach wspaniałej muzyki.


UM Opole