UM Opole: Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr pierwszego stopnia
Zapnijcie pasy i zabezpieczcie ogródki - nadciąga wichura! Mieszkańcy województwa opolskiego, przygotujcie się na wyzwania, które przynosi nam natura. Prognoza meteorologiczna zapowiada dynamiczne zmiany pogodowe, które mogą znacząco wpłynąć na codzienne funkcjonowanie.
  • Zapowiedź silnego wiatru w województwie opolskim.
  • Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje przez cały dzień.
  • Prędkość wiatru może osiągnąć do 80 km/h.

Przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że należy spodziewać się w dniu dzisiejszym, 5 lutego 2024 roku, znacznych podmuchów wiatru, które przetoczą się przez region. Według specjalistów, mieszkańcy powinni spodziewać się wiatru o prędkości do 35 km/h, natomiast w porywach może on osiągnąć aż do 80 km/h. Wiatr ten będzie wiał z kierunku zachodniego, co może przynieść dodatkowe komplikacje.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i bezpieczeństwu obywateli, wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które ma na celu zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia. Szczegółowe dane prognozują, że prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnego wiatru wynosi aż 80%. Zaleca się mieszkańcom podjęcie odpowiednich środków ostrożności, takich jak zabezpieczenie luźnych przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr, oraz unikanie niepotrzebnego przebywania na zewnątrz.

Nie lekceważcie siły natury i dbajcie o swoje bezpieczeństwo. Monitorujcie komunikaty lokalne oraz zachowujcie ostrożność, szczególnie w godzinach, kiedy ostrzeżenie jest w mocy – od 2 w nocy do 18 wieczorem.


Źródło: UM Opole