Odkryj z nami świat Lucii Berlin - luty w Teatrze im. Jana Kochanowskiego obfituje w teatralne emocje!
- Adaptacja opowiadań Lucii Berlin na deskach opolskiego teatru.
- Teatralny portret kobiet z życia pisarki w wykonaniu utalentowanej obsady.
- Zapowiedź ciekawych wydarzeń kulturalnych w Opolu.
Miesiąc luty w Opolu rozbrzmiewa teatralnym echem inscenizacji, która przenosi widzów w intymny świat kobiecych doświadczeń. "Instrukcja dla pań sprzątających" to nie tylko adaptacja literacka, ale prawdziwa podróż przez złożoność emocji i tragiczną komedię dnia codziennego. Spektakl ten jest świadectwem życia autentycznych postaci - nauczycieli, pielęgniarek czy recepcjonistek, których historie napisane zostały na podstawie własnego doświadczenia Lucii Berlin.
W realizacji tej niezwykłej przygody teatralnej bierze udział zespół doświadczonych twórców. Reżyserią zajęła się Olga Ciężkowska, a adaptację i dramaturgię opracowała Martyna Wawrzyniak. Nastroju całemu przedsięwzięciu nadają dźwięki skomponowane przez Teonikę Rożynek, a oprawę wizualną tworzy scenografia i kostiumy autorstwa Doroty Nawrot. Nieodłącznym elementem spektaklu jest również przemyślana warstwa wizualna, za którą odpowiada Michał Dobrucki.
W spektaklu zobaczymy takich aktorów jak Cecylia Caban, Jakub Klimaszewski, Karolina Kuklińska, Magdalena Maścianica, Judyta Paradzińska, Monika Stanek, Michał Świtała oraz Bartosz Woźny. Każdy z nich wnosi do przedstawienia cząstkę siebie, tworząc unikatowy i pełen emocji spektakl.
Każda z postaci utworów Berlin, inspirowanych przez nią samą, ukazuje walkę o zachowanie własnej indywidualności i siły w obliczu codziennych prób. To opowieść o silnych kobietach, ich życiowych zmaganiach oraz o sztuce, która pozwala im wyrazić siebie i swoje najskrytsze uczucia.
Opolska scena kulturalna zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania teatru oraz do odkrywania wpływu, jaki ma on na nasze życie. "Instrukcja dla pań sprzątających" to propozycja dla tych, którzy pragną nie tylko spędzić wieczór w towarzystwie sztuki, ale także dla tych, którzy szukają w niej odzwierciedlenia prawdziwego życia.
Artykuł zaczerpnięty z: UM Opole