Spotkania z uczniami szkół podstawowych to zawsze świetna okazja do przekazania wiedzy i zasad bezpieczeństwa. Nasi policyjni profilaktycy w trakcie prelekcji w Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu poruszyli tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Była to również okazja do sprawdzenia wiedzy uczniów w tematyce przepisów drogowych i wręczenia im upominków.

15 listopada, na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu, spotkaliśmy się z uczniami klas trzecich i czwartych. Nasi policyjni profilaktycy, mł. asp. Sylwia Purłan – Różańska z wydziału ruchu drogowego oraz mł. asp. Mieszko Orski z wydziału prewencji przygotowali dla dzieci masę przydatnej wiedzy oraz upominki.

W części poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym, policjantka rozmawiała z uczniami o przepisach i zasadach prawidłowego korzystania z rowerów, ponieważ to właśnie w 4 klasie uczniowie podchodzą do egzaminu na kartę rowerową. Było to więc dobre przygotowanie do przyszłych testów. Funkcjonariuszka przypomniała również jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych w drodze do szkoły oraz w czasie wolnym. Przypomniała jak ważny dla bezpieczeństwa młodych rowerzystów jest w pełni sprawny i odpowiednio wyposażony jednoślad. Tą część spotkania zakończył test wiedzy, w którym uczniowie mogli popisać się znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W drugiej części spotkania, policjant poruszył aktualne zagadnienie bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na problem hejtu w Internecie. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak rozpoznać zagrożenia w Internecie i jak na nie reagować.

  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami
  • Policjanci rozmawiają z uczniami