Instagram, czyli rosnąca popularność social media

Najpierw była nieistniejąca już Nasza Klasa. Potem sukces odniósł Mark Zuckerberg, który był głównym pomysłodawcą Facebooka. Od tego momentu, w świecie wirtualnym rozpoczęła się prawdziwa rewolucja, jeżeli chodzi o social media. Już nie tylko myśli się o FB, ale dużą role zaczyna odgrywać Instagram. Są takie osoby, które "Insta" wykorzystują jako okazję do wypromowania swojej osoby.

Miejsce dla każdego

Mówi się, że Instagram to tak naprawdę miejsce dla każdego. Czy tak jest? Oczywiście, że tak. Przykładowo - Snapchat uważany jest za kanał typowo dla młodzieży. Fejs za coś dla starszych. A Instagram ma stanowić taki pomost łączący jedno i drugie social media. Dlaczego warto założyć tam konto?

Chociażby z tego względu, że można tam przechowywać niezliczoną ilość zdjęć. Tradycyjne albumy z drukowanymi fotografiami wychodzą z mody. Teraz wszystko przechowuje się online. Chyba śmiało można powiedzieć, że to social media stać się może takim albumem, które można zatrzymać tylko dla siebie - jeżeli tylko ktoś wyrazi taką chęć.

Relacje dla każdego

Na Instagramie można dodawać różnego rodzaju relacje. Jak to zrobić? Szczegółowe informacje można znaleźć na https://techpolska.pl/jak-dodac-relacje-na-instagramie/. Po co są takie relacje? Chociażby po to, aby móc z bliskimi osobami dzielić się ważnymi chwilami. Przy okazji należy dodać, że do takich relacji można dodawać śmieszne grafiki, emoji, muzykę, itd. Można również oznaczać miejsca, dodawać hasthagi. Jest tego dużo, dlatego warto faktycznie poznać się do końca z tym tematem. Tym bardziej że użytkownikowi takie dodawanie relacji może sprawić ogromną radość.

Kontakt z bliskimi osobami i nieznajomymi

Nie dość, że Instagram umożliwia utrzymanie kontaktu z bliskimi osobami, to także daje możliwość poznania zupełnie obcych osób. Wystarczy bowiem pod zdjęciami, czy też na relacji umieścić odpowiednie # z opisem. Pomoże to poznać osoby, które mają takie same przekonania i podejście do życia. Może ktoś będzie chciał poznać np. innych fanów ukochanego zespołu z innych miast, krajów? Dedykowane hasthagi mają ogromną moc i bez trudu będzie można się o tym przekonać.

Idole na wyciągnięcie ręki

Skoro taki "szary" Kowalski ma Instagrama, to chyba nikogo nie zdziwi fakt, że ulubieńcy z pierwszych stron gazet, wokaliści, sportowcy, prezenterzy, również takie konta posiadają. Co więcej, w wielu wypadkach można na bieżąco "podglądać" ich życie prywatne. To właśnie dzięki takim rzeczom można mieć swoich ulubieńców tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. A może ktoś zdecyduje się na to, aby napisać wiadomość, która na pewno zostanie odczytana. Może nie zawsze otrzyma się odpowiedź, ale przecież nikt nie powiedział, że nie zaszkodzi spróbować.

Inspiracje z Instagrama

Na to social media warto spojrzeć jako na coś, co może stanowić inspirację do różnych aktywności. Znaleźć tam można konta wielu osób, które chętnie dzielą się swoimi pasjami, np. robienie na szydełku, makrama, taniec, zdrowe jedzenia, podróżowanie, itd. Jest tego całkiem sporo i można to m.in. odnaleźć za pomocą - wyżej wspomnianych - #. To informacja, która dedykowana jest w szczególności dla tych osób, które szukają sposobu "na siebie", ale nie do końca są pewne tego, co by chciały osiągnąć. Instagram może okazać się dobrym drogowskazem.

Czy warto mieć konto na Instagramie?

Zdecydowana większość użytkowników jest na tak. Jednak jaka jest naprawdę? Każdy powinien ocenić zgodnie z własnym sumieniem. Jest dużo takich osób, które stawiały czynny "opór" przed założeniem tego konta. Ich opinia się zmieniła i teraz na bieżąco zwracają uwagę na to, aby dodawać relacje na Instagramie. Chociaż, niektórzy nadal są na nie i najbliższa przyszłość może nie przynieść w tej kwestii żadnej zmiany. Pozostaje faktycznie samodzielnie odpowiedzieć sobie na takie pytanie.

Może okazać się, że dla wielu osób Instagram jest takim "okienkiem" na świat, które pomaga również podglądać znajomych, czy też obserwować inną rzeczywistość. Z Instagramem można zacząć przygodę na próbę.