Wrzesień to idealny moment na rozmowę i przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” opolscy funkcjonariusze przeprowadzają spotkania z dziećmi, na których omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpośredniego nadzoru nad ruchem, szczególnie w miejscach, gdzie placówki szkolne położone są w pobliżu dróg. Mundurowi realizują także działania profilaktyczno - edukacyjne propagujące świadome i bezpieczne zachowania na drodze.

Jedno z takich spotkań odbyło się w ,,Tatusiowym Przedszkolu” w Niemodlinie. Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Opolu odpowiedziały na zaproszenie przedszkolaków, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie i prawidłowych zachowaniach na drodze. Podczas pogawędki dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu który wykorzystywany jest podczas codziennej służby.

Policjantki zachęcały do korzystania z elementów odblaskowych i omówiły zasady przechodzenia przez jezdnię. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda wyposażenie policjanta. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek przypominający o wrześniowej pogadance z policjantami na temat bezpieczeństwa.