Przydomowa przestrzeń służy do wypoczynku na łonie natury. W sezonie wiosenno-letnim ogród często jest przedłużeniem salonu. Spraw zatem, aby był atrakcyjny wizualnie. W jego aranżacji pomoże Ci drewniana donica ogrodowa — modny, ekologiczny i dekoracyjny dodatek.

Drewniana donica ogrodowa — dekoracyjny i ekologiczny dodatek nie tylko do ogrodu!

Drewniana donica ogrodowa — nie taka zwykła, na jaką wygląda!

Powiesz, co niezwykłego jest w drewnianej donicy ogrodowej? Przecież to kilka deseczek pokrytych impregnatem. Bardzo się mylisz! Mimo że na rynku jest wiele ozdób do ogrodu, to właśnie drewniana donica ogrodowa wiedzie wśród nich prym. Nie są w stanie przytłoczyć jej nowoczesne dekoracje. Producenci akcesoriów ogrodowych wprost prześcigają się w pomysłach na różne kształty drewnianych donic ogrodowych. Oczywiście najbardziej popularne są te kwadratowe, jednak nie brakuje także modeli wielokątnych i okrągłych.

Dzięki drewnianej donicy ogrodowej zasadzisz kwiaty, zioła, krzewy i drzewka bez konieczności kopania w ziemi. Donica sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie, w altanie czy na balkonie.

Ozdobna i praktyczna drewniana donica ogrodowa

Wydawać by się mogło, że jeszcze kilkanaście lat temu drewno wyparły inne materiały. Obecnie obserwujemy wielki powrót naturalnych surowców. Drewniana donica ogrodowa jest naturalna i biodegradowalna. Najczęściej występuje w kolorze brązowym, przez co idealnie komponuje się z krzewami i kwiatami w przydomowej przestrzeni. Harmonizuje również z innymi drewnianymi akcesoriami, takimi jak pergole, płoty i altany.

Jeśli zainwestujesz w drewnianą donicę ogrodową, która została dobrze zaimpregnowana, masz gwarancję, że posłuży Ci ona długie lata.

Drewniana donica ogrodowa jest nie tylko estetyczna, ale także praktyczna. Drewno korzystnie wpływa na roślinność. Chroni przed nadmiarem wilgoci, która negatywnie wpływa na roślinność i jej ukorzenienie. Ponadto drewniana donica ogrodowa jest odporna na czynniki mechaniczne. Ani wiatr, ani wysoka temperatura nie są w stanie jej zaszkodzić.

Przydomowa przestrzeń z drewnianymi donicami ogrodowymi w roli głównej

Drewniane donice ogrodowe o prostym kształcie świetnie wpiszą się w aranżację nowoczesnego lub rustykalnego ogrodu. Najczęściej wykonane są z drewna sosnowego, brzozowego, świerkowego lub tekowego. Wykłada się je agrowłókniną, aby nie wysypywała się z nich ziemia. Bardzo trwałe są donice z drewna, które zostało zaimpregnowane ciśnieniowo.

Prostokątna drewniana donica ogrodowa to propozycja również na taras i na balkon. Sprawdzi się oczywiście w ogrodzie, gdzie postawiona obok ścieżek czy pergoli stanowi wspaniały element dekoracyjny. Jak już wspomniano, drewniana donica ogrodowa występuje w wielu kolorach. Miłośnicy klasyki na pewno wybiorą brąz (ciemny lub jasny) bądź antracyt. Z kolei fani stylistyki prowansalskiej i aranżacji minimalistycznej z pewnością skuszą się na donice o barwie białej. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, Twój ogród, balkon lub taras zyskają niepowtarzalny klimat.

Jakie rośliny posadzić w drewnianej donicy ogrodowej?

Od tego, na jaką roślinność się zdecydujesz, zależy charakter Twojego ogrodu. Zanim jednak w drewnianej donicy posadzisz wybrany kwiat czy zioło, weź pod uwagę jego potrzeby. Nie wszystkie rośliny są bowiem przystosowane do tego, aby ograniczać przestrzeń ich wzrostu. Wysokie i rozłożyste krzewy nie sprawdzą się w drewnianych donicach. Wybieraj zatem roślinność niską i zwartą. Co zatem się sprawdzi? Werbeny, pelargonie lub surfinie. Jeśli chcesz hodować róże pnące, wybierz doniczkę z kratką lub mikro pergolą. Na balkonie lub tarasie zasadź natomiast iglaki. Oczywiście nie zapomnij o lawendzie i wrzosie, które wprost idealnie nadają się do prostokątnych drewnianych donic.

W przypadku, gdy marzy Ci się własny zielnik, posadź w drewnianej donicy pomidorki koktajlowe. Dobrze zachowają się również sałata, marchewka, cukinia, ogórki, cebula, szczypior, papryczki chili czy fasola szparagowa.

Drewniana donica ogrodowa służy nie tylko jako ozdoba, choć już sama w sobie jest dekoracyjna. Zasadzisz w niej kwiaty, krzewy i zioła, dzięki czemu Twój ogród, balkon, lub taras zyskają urok. Wiele osób hoduje dzisiaj zioła na balkonie. I słusznie, ponieważ własny zielnik to sposób, aby żyć bliżej natury — ekologicznie i ekonomicznie.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://ogrodzeniawiklinowe.pl/sklep/