Już po raz kolejny mundurowi mieli okazję spotkać się z opolskimi rodzinami podczas pikniku w Parku 800-lecia w Opolu. Pokaz sprzętu i wyposażenia, zajęcia praktyczne w miasteczku ruchu drogowego, dmuchawce, konkursy i nagrody – wszystko to czekało na dzieci i ich opiekunów. Podczas imprezy rodzinnej, policjanci rozdawali odblaski oraz przypominali jak bezpiecznie poruszać się po drodze, gdzie zażywać letnich kąpieli i jak bezpiecznie podróżować samochodem.

W minioną sobotę, w Parku 800-lecia w Opolu odbył się ,,Wakacyjny Piknik Rodzinny”. To przedsięwzięcie zorganizowane było dla opolskich rodzin. Mundurowi obok strażaków i strażników miejskich zachęcali rodziny do aktywnego udziału w konkursach, których tematem były bezpieczeństwo. .Każdy kto prawidłowo wykonał wskazane przez policjanta zadanie z zakresu bezpieczeństwa, został nagrodzony.

Oprócz umiejętności artystycznych, dzieci mogły wykazać się wiedzą z zakresu praktycznego udzielenia pomocy przedmedycznej, a także rozwiązać ,,łamigłówki”. Impreza rodzinna była znakomitą okazją dla policjantów do zapoznania małych rowerzystów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci rozdawali odblaski, mówili jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas samochodowych podróży, przypominali o noszeniu kasku ochronnego czy przechodzeniu przez jezdnię tylko w miejscu do tego wyznaczonym.

Upalne dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Dlatego takie spotkanie było doskonałą okazją do rozmów z dorosłymi na temat bezpiecznego wypoczynku w miejscach, w których szukamy ochłody. Niestety, rok rocznie woda zbiera żniwo osób oddających się kąpieli. Nie zapominajmy o tym i stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, ponieważ zagrożenia te dotyczą nie tylko dzieci, ale i dorosłych.