Jak co roku zabezpieczamy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Od piątku do poniedziałku, nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny i gości spoza województwa, czuwają funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji jak i kryminalni. Wszystko po to, aby tegoroczne koncerty dostarczyły tylko pozytywnych emocji miłośnikom muzyki.

Od 17 do 20 czerwca br. odbywa się 59 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Z informacji przekazanych przez organizatora imprezy wynikało, że każdego dnia w opolskim amfiteatrze w koncercie będzie uczestniczyło kilka tysięcy widzów. Nad ich bezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem mieszkańców stolicy województwa czuwali opolscy policjanci.

Tegoroczna edycja festiwalu - podobnie jak jej poprzednie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów muzyki z całej Polski i nie tylko. W czasie jej trwania, wzmocnione siły policji kierowane są przede wszystkim w rejony opolskiego amfiteatru oraz w miejsca przemieszczania się uczestników koncertu. Szczególnym nadzorem objęto również Dworzec Główny PKP w Opolu, gdzie codziennie przyjeżdżają uczestnicy imprezy.

Przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania przedstawicieli wielu służb. Od momentu ogłoszenia decyzji o festiwalu, współdziałaliśmy z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Spotkaliśmy się z Państwową Strażą Pożarną, Żandarmerią Wojskową, Strażą Ochrony Kolei, Inspekcją Transportu Drogowego, wszystko po to, aby wypracować optymalne rozwiązania mające służyć odpowiedniemu zabezpieczeniu imprezy.

Ważnym obszarem objętym policyjnym nadzorem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy festiwalu dojeżdżali na teren imprezy własnymi pojazdami, transportem zbiorowym, a także pieszo. Funkcjonariusze ruchu drogowego kierowali ruchem i przeprowadzali kontrole pojazdów. Kluczowy był dzień poprzedzający festiwal, wtedy już natężenie ruchu było większe niż zwykle. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, blisko 500 kierujących zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu. Dzięki temu uniemożliwiliśmy dalszą jazdę 11 nietrzeźwym za kierownicą.

Przed nami czwarty, ostatni już dzień festiwalu. Życząc miłej zabawy miłośnikom dobrej muzyki, apelujemy o rozwagę, odpowiedzialność za kierownicą i szczęśliwych powrotów. Zachęcmy do obejrzenia krótkiego reportażu przygotowanego przez ,,Policusia" - maskotkę opolskiej policji.

Film Festiwal Opolski spot z Gwiazdami

Pobierz plik Festiwal Opolski spot z Gwiazdami (format mp4 - rozmiar 16.55 MB)

Pliki do pobrania

  • audiodeskrypcja spot festiwal
    1.68 MB