Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Ruszyła inicjatywa lokalna ,,Bezpieczny senior na drodze”. Przedsięwzięcie objęte patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Opolu skierowane jest do Opolskich seniorów posiadających prawo jazdy kat. ,,B”. Starsi mieszkańcy stolicy regionu mogą odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego i pod okiem instruktora przećwiczyć jazdę samochodem w praktyce. W akcję włączyli się opolscy policjanci.

Celem akcji jest uświadamianie naszym seniorom, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Policjanci rozmawiali o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem. Dzięki inicjatywie lokalnej zrealizowanej przy wsparciu Miasta Opola, dojrzali kierowcy budują poczucie współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze.

Zajęcia doszkalające są bezpłatne i indywidualne.  Część praktyczna odbywa się pod okiem instruktora Polskiego Związku Motorowego. Zapewniamy, że nie zabieramy prawa jazdy, a sam kurs nie kończy się egzaminem. Mając na uwadze bezpieczeństwo seniorów, organizatorzy zadbali o reżim sanitarno-epidemiologiczny i na placu manewrowym w tym samym czasie nie może przebywać więcej niż dwóch kursanów.