Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Chcesz wyróżnić się z tłumu? Nie potrzebujesz do tego markowej odzieży za kilka tysięcy złotych. Wystarczy kilka nieszablonowych połączeń, które dopasowane ze smakiem i dobrym gustem będą jednocześnie zaskakiwać i zaciekawiać innych. Jak zatem połączyć koszulki polo i marynarkę?

Koszulki męskie polo dostępne są w ofercie każdego renomowanego producenta. Ciężko jednak dopasować je do odzieży wierzchniej ze względu na kołnierzyk. Czym zatem kierować się w czasie zakupów, chcąc znaleźć idealne rozwiązanie do marynarki na chłodne dni i wieczory? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jak łączyć koszulki męskie bawełniane polo z luźnymi sportowymi marynarkami.

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor

Wyróżniamy dwa popularne rozwiązania, które pozwolą na stylowe dopasowanie koszulki polo do marynarki. Pierwszy to dobór jej do koloru marynarki (łącząc stonowane odcienie, np. szary-szary lub granatowy-granatowy) i drugi, czyli kontrast (np. biały-granatowy lub bordowy-szary).

Która opcja jest lepsza? Obydwie oferują elegancko-sportowy design, co doskonale będzie prezentować się zarówno w pracy biurowej, jak i podczas wieczornych spotkań. Pamiętaj jednak, że krótkie koszulki męskie polo w jaskrawych odcieniach (np. róż, czerwień, żółć itp.) to raczej asortyment letni, który pasuje do szortów – nie do marynarki. O tym, jak łączyć części garderoby z t-shirtami dowiesz się z tego tekstu o koszulkach męskich.

Basic, czy bogate zdobienia?

Gdy masz na sobie marynarkę, to ona gra pierwsze skrzypce. Oznacza to, że koszulka polo pod spodem jest jedynie uzupełnieniem całości kreacji. Skup się zatem na pierwszym planie i wybierz elegancki basic – tym bardziej, jeśli marynarka jest w kratę.

Czy to znaczy, że koszulka pod marynarką powinna być czysta? Tak. Lepiej zrezygnować z napisów, bogatych zdobień lub wzorków (a tym bardziej grafik nadrukowanych przy pomocy sitodruku, folii flex, DTG i innych metod). Akceptowane są jednak delikatne elementy ozdobne, np. logo marki na piersi lub drobny element na rękawku.

Nie zapomnij o spodniach

W obecnych czasach każdy nosi to, co mu się podoba. Ciężko zatem kategoryzować kreacje i dzielić je na eleganckie, sportowe, miejskie, casualowe itp. Wystarczy spojrzeć na coraz popularniejszy trend eleganckiego dresiarza, by definitywnie przewartościować swoje utarte schematy.

Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ krótkie koszulki męskie polo możesz bez problemu dopasować do marynarki i materiałowych spodni w kratę, kolorowych chinosów lub klasycznych jeansów. Wybór zależy jedynie od Ciebie, sytuacji i Twojego poczucia stylu.

Jak łączyć koszulki polo z marynarką? Oto kilka praktycznych porad