Obecnie zauważyć możemy, że coraz to bardziej popularna jest usługa wypożyczania samochodów. Nic dziwnego, ponieważ większość ofert takich firm jest specjalnie dostosowywana do klienta indywidualnego. Ci biznesowi nie są również poszkodowani. Dzięki minimum formalności i atrakcyjnym warunkom, firmy mogą bez problemu wypożyczać samochody dla swoich pracowników. Co jeszcze wiąże się z tą usługą?

O czym warto wiedzieć?

Oczywiście na samym początku warto zapoznać się z samymi zasadami wypożyczania samochodu. Są one z reguły uniwersalne, więc są podobne dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Bez problemu znaleźć je powinniśmy na samej stronie wypożyczalni samochodów Wrocław. Można również ewentualnie do nich zadzwonić, żeby dowiedzieć się więcej.

Przed samą rezerwacją auta, warto dowiedzieć się jaki model samochodu oraz na jak długo chcemy go wypożyczyć. Dlatego przed samym wyjazdem na wakacje lub w delegacje warto dokładnie przeanalizować naszą trasę. Pomoże to nam w szybszym i sprawniejszym zarezerwowaniu auta. Na tym etapie możemy również uzgodnić adres oraz odbiór auta. Jeśli mamy również zamiar przekraczać tym samochodem granice, musimy przekazać taką informację do wypożyczalni. Będzie ona nam mogła wydać wtedy certyfikat, który przyda nam się podczas kontroli.

Następnie warto dowiedzieć się jak będzie wyglądało pobranie kaucji przez firmę. Zazwyczaj blokują oni środki na karcie płatniczej w wysokości kaucji. Może ona mieć różną wartość w zależności od modelu naszego auta oraz daty wynajmu. Trzeba mieć to jednak na uwadze, ponieważ zablokowanie nawet kilku tysięcy złotych może nas zaskoczyć podczas wakacji zagranicą.

Wypożyczenie samochodu

Koszty wynajmu samochodu mogą być różne. Jak już wyżej wspominaliśmy, zazwyczaj główną rolę gra tutaj model samochodu oraz czas wypożyczenia go. Wpływ na wysokość takiej kwoty mogą mieć również dodatkowe czynniki, takie jak zapasowe foteliki, dodatkowe wyposażenie czy tankowanie samochodu.

Jeżeli chodzi o paliwo w wypożyczonym samochodzie to najczęściej otrzymamy auto z pełnym bakiem. Oznacza to, że musimy również oddać go w takim samym stanie. Jeśli tego nie zrobimy, firma pobierze nam dodatkowe środki z naszej karty płatniczej. Przed oddaniem samochodu warto więc dowiedzieć się, gdzie leży najbliższa stacja benzynowa w celu zatankowania samochodu do pełna.

Jeśli chcemy ubezpieczyć nasz samochód podczas wakacji zagranicą lub nawet w innym mieście to warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty firm ubezpieczeniowych. Zapewnienie sobie samochodu zastępczego z oc sprawcy uniqa może okazać się bardzo przydatną sprawą podczas kolizji na drodze, która nie została przez nas wywołana. Warto jednak pamiętać, że wypożyczalnie z reguły nie mają nic wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi.

Wymagane dokumenty

Gdy przymierzamy się do skorzystania z tej usługi, oczywiście warto mieć dowód osobisty oraz prawo jazdy przy sobie. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie wypożyczalnie oddadzą swój samochód kierowcy, który dopiero co skończył prawko. Bardzo często musimy posiadać określony staż w prowadzeniu auta. Warto sprawdzić to przed rezerwacją samochodu. Dodatkowo, jeśli chcemy wypożyczyć samochód na firmę, warto mieć kserokopię zaświadczenia o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz dokument zawierający numer REGON oraz NIP.