W czasie, kiedy wszyscy uczniowie i przedszkolaki odliczali już dni do ferii i zimowego wypoczynku, policjanci z komendy miejskiej ruszyli do szkół i przedszkoli z kampanią informacyjną. Mundurowi chcąc ustrzec dzieci przed niebezpieczeństwem, przypomnieli kilka zasad, które pozwolą uniknąć zagrożeń.

Dzieci i młodzież w naszym województwie rozpoczęły dziś ferie zimowe. Aby ten czas był dla nich bezpieczny, jeszcze przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, odwiedzali szkoły i przedszkola, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas tegorocznych ferii. Podczas spotkań funkcjonariusze przypominali starszym dzieciom, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Rozmawiali o negatywnych skutkach wynikających z zażywania alkoholu i środków odurzających. Omówili także zagrożenia związane z cyberprzestrzenią.

Asp. sztab. Maciej Kędra i asp. Mariola Lipińska przypomnieli najmłodszym, jak postępować w przypadku zagubienia się na stoku czy w obcym mieście. Mówili o tym, jak ważny jest odpowiedni ubiór podczas wyprawy w góry i czym może skończyć się brak kasku ochronnego podczas jazdy na nartach czy desce. Radzili najmłodszym, by nie rozmawiali z nieznajomymi oraz nie przyjmowali od nich żadnych prezentów.

W trakcie spotkań, nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przypomnieli jak ważne są pasy bezpieczeństwa i foteliki dla dzieci, które mają obowiązek korzystania z nich. Zobrazowali też, jak ważne w dbaniu o nasze bezpieczeństwo są odblaski i zachęcali do ich noszenia. Spotkanie było doskonałą okazją do zachęcenia dzieci do udziału w konkursie zorganizowanym przez Komendę Główną Policji pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Nauczycielom przekazano ulotki z Dekalogiem Narciarskim oraz plakat konkursowy.

Policjanci życzyli wszystkim dzieciom odpoczywającym w domu i tym na wyjazdach, niezapomnianych wrażeń i szczęśliwych powrotów do szkolnych ławek i przedszkolnych przyjaciół.

  • policjant w trakcie spotkania z przedszkolakami
  • policjant w trakcie spotkania z przedszkolakami