Stalowe hale mają szeroki zakres zastosowania w budownictwie oraz przemyśle. Dowiedz się, w jaki sposób praktycznie każdy

producent hal stalowych

wykonuje swoje projekty hal, oraz jak są one wcielane w życie. Nie można rzecz jasna zapominać o tym, że hale stalowe producentów z całego świata wykonywane są bardzo często na projekty indywidualne, dostosowane specjalnie pod konkretną branżę, dzięki czemu mogą w stu procentach spełnić wymagania klienta, zapewniając mu odpowiednią przestrzeń magazynową, dodatkowe pomieszczenie biurowe znajdujące się wewnątrz hali czy większe bramy, pozwalające zmieścić w środku naprawdę sporych, a nawet bardzo dużych rozmiarów maszyny, obojętnie czy produkcyjne, czy na przykład budowlane. W wielu przypadkach jest to po prostu niezbędne. Trzeba przyznać, że hale magazynowe producenci wykonują najprawdopodobniej najczęściej, ponieważ jest to zwyczajnie najpopularniejsze wykorzystanie hal stalowych. Najważniejszym powodem jest tutaj krótki czas, w którym bez problemu można postawić taką halę, oraz tym, że jest znacznie tańsza i oferuje więcej możliwości niż stały magazyn, a producenci hal stalowych bardzo na tym korzystają, lecz nie ma w tym nic złego. Jest to opcja bardzo ekonomiczna, zatem jest to plus zarówno dla inwestora budowlanego, jak i producenta hal, nazywanego inaczej wykonawcą hal ze stali.

Jak powstaje stalowa hala

Powstawanie hali

Aby zbudować stalową halę, niezbędne jest wykonanie projektu, który jest tak naprawdę pierwszym i najważniejszym krokiem. Musi on zostać wykonany zgodnie z prawem budowlanym, ale także oczekiwaniami oraz wymaganiami klienta. Z tego też powodu najlepszą opcją jest zlecenie wykonania projektu osobie doświadczonej, która posiada odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. Naprawdę wiele zależy od projektanta. Pełni on bardzo ważną rolę wśród wszystkich osób, uczestniczących w całym tym procesie. Na budowę hali stalowej musimy uzyskać pozwolenie, dlatego też należy jak najszybciej przygotować odpowiednią dokumentację oraz zadbać o to, aby projekt był zgodny z przepisami, a budowa była zaplanowana z uwzględnieniem zasad BHP. Najpierw trzeba przygotować fundamenty. Zanim to nastąpi, należy wyrównać teren, na którym ma powstać hala. Jest to ważny krok. Należy również wybrać materiał, z jakiego zostaną przygotowane fundamenty. Warto materiał ten dopasować do rodzaju hali oraz jej rozmiaru. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie wykopów, które następnie zostają wylane w betonem, w innym bowiem przypadku można zastosować szybkie i wygodne w montażu fundamenty prefabrykowane, a jeszcze w inny koniecznie jest wystawienie stopów przy pomocy pali. Jest to po prostu kwestia indywidualna. Kiedy fundamenty zostaną już przygotowane - ekipa może przystąpić do montażu hali. Pierwszym krokiem jest wykonanie elementów nośnych konstrukcji i do tego najczęściej stosowane są szkielety prętowe. Następnie umieszczane są kratownice na szkielecie oraz wzmacniane specjalnymi profilami. Kiedy konstrukcja zostanie już w odpowiedni sposób wykończona, kolejnym krokiem są prace wykończeniowe. Obejmują one montaż instalacji, okien czy też drzwi, wybetonowanie posadzek oraz zamontowanie płyt.