Zakaz, alkohol i amfetamina - policja zatrzymała 39-latka w Izbicku

FOT. KWP Opole
W samochodzie 39-latka policjanci znaleźli półmisek z białą substancją, a badanie alkomatem pokazało ponad pół promila. Mężczyzna jechał mimo dożywotniego zakazu sądowego i kolejnego, ważnego do 2040 roku. Strzelecka grupa SPEED zatrzymała go podczas patrolu w Izbicku, a teraz sprawą zajmie się sąd.
W sobotę po godzinie 12:00 policjanci ze strzeleckiej grupy SPEED patrolowali Izbicko, gdy zwrócili uwagę na kierującego Audi. Funkcjonariusze znali go z wcześniejszych interwencji, więc szybko zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec gminy Izbicko.
Sprawdzenie w policyjnych systemach pokazało, że mężczyzna ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Jeden był dożywotni i wydał go Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich. Drugi obowiązuje do 2040 roku i orzekł go Sąd Rejonowy w Opolu. Już podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało ponad pół promila w organizmie.
Zachowanie 39-latka od razu wzbudziło kolejne podejrzenia. Był wyraźnie zdenerwowany i manipulował saszetką. Chwilę później policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z białą, sypką substancją, a w samochodzie - półmisek z podobnym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina.
Mundurowi nie zakończyli na tym kontroli. Z uwagi na podejrzenie, że kierowca może być także pod wpływem środków odurzających, poddali go narkotestowi. Wynik był pozytywny i wskazywał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem substancji zabronionych, w tym metaamfetaminy. 39-latek trafił do szpitala na pobranie krwi, a następnie do policyjnego aresztu. Samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.
Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, posiadanie środków odurzających i niestosowanie się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Jeśli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków, lista zarzutów się wydłuży. Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, co pokazuje, że ignorowanie sądowego zakazu i siadanie za kierownicą po alkoholu albo narkotykach kończy się nie tylko zatrzymaniem, ale też bardzo poważną odpowiedzialnością karną.
na podstawie: Policja Opole.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KWP Opole). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Race na stadionie w Opolu, narkotyki u kibiców Arki. Policja ustala sprawców
![[PIŁKA NOŻNA] Odra Opole – Arka Gdynia 0:1. Arka zaczęła sezon od zwycięstwa w Betclic 1. lidze](/images/mecz/thumbnails/odra-opole-arka-gdynia-24072026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Odra Opole – Arka Gdynia 0:1. Arka zaczęła sezon od zwycięstwa w Betclic 1. lidze

Awanse i odznaczenia w Nysie. 50 policjantów otrzymało wyższe stopnie

26 policjantów z awansami. Święto Policji w Prudniku miało wyjątkowy finał

Remont ulicy Spychalskiego. Kierowców czeka ruch wahadłowy

Remont zatoki na Oświęcimskiej. Przystanek autobusowy zmieni miejsce

W Przystanku Malinka obiad spotyka się z karaoke i pianą

Miał sprzedać bojler, a stracił 5800 zł. Wystarczył jeden link

Jak przygotować działkę pod odwierty pod gruntową pompę ciepła?

Kierowca busa bełkotał na A4. Policjant odnalazł go na czas

Mecz Odry Opole pod szczególną ochroną. Za złamanie zasad grozi więzienie

Tor w Namysłowie jeszcze niegotowy, a dzieci już wchodzą na budowę
Przydatne dane teleadresowe
- Filia MDK nr 3 w Opolu - kontakt, adres i dostępność
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Powiatowy Urząd Pracy w Opolu - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Opolski Oddział Wojewódzki NFZ w Opolu - adres, godziny, kontakt i najważniejsze sprawy
- OKS Odra Opole - kontakt, sekretariat i nowy stadion
- Prokuratura Rejonowa w Opolu - kontakt, godziny, informacje
