Obwodnica Ujazdu - 165 km/h i 141 km/h; dwaj kierowcy stracili prawa jazdy

FOT. KWP Opole
Mundurowi z strzeleckiej drogówki zatrzymali na obwodnicy Ujazdu dwóch kierowców jadących z rażąco nadmierną prędkością. Obaj stracili prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymali wysokie mandaty. Akcja trwała kilka dni po wprowadzeniu zmian w przepisach dotyczących prędkości.
Policjanci strzeleckiej drogówki prowadzili kontrole prędkości na obwodnicy Ujazdu. Pierwszy kierowca został zatrzymany za poruszanie się z prędkością 165 km/h w miejscu z ograniczeniem do 90 km/h. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 2500 zł, na jego konto trafiły punkty karne, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Niespełna godzinę później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę. 49-letni kierujący jechał z prędkością 141 km/h. Ze względu na recydywę został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, na jego konto trafiło 15 punktów karnych, a policjanci również zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Jak podaje Policja:
Przypominamy, że od marca bieżącego roku prawo jazdy traci się na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w obszarze zabudowanym, ale też poza nim, na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych.
Jak podaje Policja:
Pamiętajcie, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Noga z gazu- chwila brawury może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.
Mundurowi z strzeleckiej drogówki podkreślili, że działania miały charakter prewencyjny i były prowadzone po zmianie przepisów, które od marca rozszerzyły konsekwencje za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza obszarem zabudowanym. Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące i wysokie mandaty to bezpośrednie konsekwencje naruszenia obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
Sytuacja pokazuje - surowe, natychmiastowe sankcje potrafią odebrać uprawnienia w kilkanaście minut, ale wysoka liczba przypadków recydywy sugeruje, że same mandaty mogą nie wystarczyć, by trwale zmienić niebezpieczne zachowania na drogach.
na podstawie: Policja Opole.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KWP Opole). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

“Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Dzielnicowi mają 100 lat - w Opolu rusza cykl o ich pracy

Głuchołazy dostaną dodatkowe patrole - gmina dołożyła pieniądze Policji

ReButik w Opolu po roku. Ponad sześć ton ubrań i setki stałych klientów

Prawie 600 prac i jedna okładka. Opolscy policjanci wybrali laureatów

Ponad 105 miliardów na ochronę ludności. Rządowy plan rośnie z roku na rok

Przejechał na czerwonym i zignorował drogówkę - miał ponad 2 promile

W brzeskiej podstawówce padł jasny komunikat tuż przed wakacjami

Ruszyły zapisy na warsztaty. Uczą, jak przetrwać pierwsze 72 godziny kryzysu

Noc na ławce przed blokiem - 81-latka wróciła do domu dzięki policji

DK45 wraca po powodzi. Projekt pokaże mosty, chodniki i nowe dojazdy

Kluczborska drogówka wzmacnia patrole na start wakacyjnych wyjazdów

Poranna kontrola oplem skończyła się dla 50-latka surowymi konsekwencjami
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - bilety, godziny, zwiedzanie i dojazd
- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Opolu - kontakt, wydziały, godziny
- Prokuratura Okręgowa w Opolu - kontakt, godziny, zawiadomienia o przestępstwie
- Ośrodek Adopcyjny w Opolu - kontakt, godziny i pierwsze kroki w procedurze adopcyjnej
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Opolu - kontakt, badania gleby, cennik
