Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Poznaj możliwości odkurzaczy pionowych

Odkurzacz pionowy to wygodna forma tradycyjnego odkurzacza. Pozwala wygodnie dotrzeć do oddalonych zakątków mieszkania, a dzięki swoim niewielkim gabarytom można go sprawnie umieścić w wybranej części mieszkania, aby w razie potrzeby mieć go zawsze pod ręką. Ogromny wybór wszelkiego rodzaju odkurzaczy można znaleźć między innymi na stronie internetowej OleOle. Jakie jeszcze zalety kryją się w tego typu urządzeniach i dzięki jakim funkcjom mogą one stanowić dobry powód do zakupu?

Przewodowe i bezprzewodowe odkurzacze pionowe

Wydawać się może, że odkurzacze pionowe to urządzenia bezprzewodowe, zdolne działać na dołączonym akumulatorze, który co pewien czas trzeba naładować. Istnieją jednak również urządzenia z wbudowanym kablem zasilającym, które mimo tego, że nie są tak popularne jak te akumulatorowe stanowią również dobry wybór dla wielu osób, które uznają tradycyjne odkurzacze za ciężkie i nieporęczne. Akumulatorowe urządzenia posiadają oczywistą wadę, która raczej nie będzie bardzo istotna dla osób posiadających małą przestrzeń mieszkania – trzeba je po prostu co pewien czas ładować w dołączonej stacji dokującej lub bezpośrednio z gniazdka elektrycznego.

Jedno urządzenie, kilka możliwości

Sporą zaletą i poważnym powodem dla którego warto zainteresować się modelami pionowymi odkurzaczy jest to, że poszczególne elementy urządzenia w prosty sposób można od siebie odłączyć. W ten sposób można szybko zmienić końcówkę, a także zamienić podłużny odkurzacz w jego wersję mini. Główny korpus urządzenia w którym znajduje się akumulator i pojemnik na kurz umiejscowiona jest w rękojeści, zwykle u góry odkurzacza. Ciekawą funkcją, która występuje w droższych modelach tych urządzeń jest możliwość odkurzania oraz mycia. Oczywiście w takim przypadku musimy się liczyć z tym, że odkurzacz będzie cięższy, bo posiada dwa pojemniki – jeden na zanieczyszczenia, drugi na czystą wodę zużywaną do mycia. Jeszcze droższe modele pozwalają zamiast czyszczenia wodą usuwać zanieczyszczenia za pomocą gorącej pary.

Powody dla których warto zakupić odkurzacz pionowy

Kilka istotnych zalet przemawia za tym, że warto oprócz tradycyjnego odkurzacza zainwestować również w wersję przenośną tego przydatnego urządzenia. Oprócz wcześniej wspomnianych niewielkich, kompaktowych wymiarów warto wspomnieć o cichej pracy urządzenia, jego lekkości oraz możliwości odkurzania bezworkowego. Tego typu odkurzacze stanowią również doskonały wybór dla alergików dzięki wbudowanemu filtrowi HEPA. Przy korzystaniu z odkurzacza pionowego nie trzeba się schylać, co z pewnością docenią osoby z różnymi dolegliwościami.