Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

 Wszystko na temat dofinansowań na fotowoltaikę

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że fotowoltaika jest technologią, która się opłaca i przynosi duże oszczędności finansowe. Wszystko to dzięki sporym uzyskom energetycznym. Zastosowanie takiej technologii wiąże się jednak z wydatkami w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej. Warto wspomnieć, że wydatki z tym związane ponoszą nie tylko gospodarstwa domowe, które chcą skorzystać z systemów PV, ale również przedsiębiorstwa, które rozważają działalność w tej branży. Poniżej więc dowiesz się od nas wszystkiego na temat dofinansowań na fotowoltaikę.

Dofinansowania na fotowoltaiki

Śmiało możemy powiedzieć, że źródeł na finansowanie zakupu i montażu systemów fotowoltaicznych jest naprawdę sporo. Klienci często decydują się na programy unijne, ministerialne lub samorządowe. Bardzo dużo projektów jest przenoszonych na szczebel regionalny. W ten sposób mieszkańcy mają jeszcze łatwiejszy dostęp do środków na montaż takiej technologii.

Jeśli szukasz więc informacji na temat dofinansowania na fotowoltaikę, warto szukać ich w urzędach miasta albo gminy. We wspomnianych urzędach nie ma informacji na ten temat? Zawsze możesz odwiedzić stronę internetową Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tam tak naprawdę znajdziesz wszystko co potrzebujesz.

Jak wygląda sytuacja w przypadku farm fotowoltaicznych? Rzadko je spotykamy u nas w Polsce, jednak takie rozwiązanie świetnie sprawdza się dla większych przedsiębiorstw. W ten sposób mogą one uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek swojej firmy jako prośrodowiskowa. Farmy solarne nie generują opadów oraz mają cichą metodę pozyskiwania energii. Większość takich projektów jest dofinansowywana ze środków funduszy UE. Często jednak przedsiębiorstwa mogą liczyć także na dotacje lokalne, które również są dla nich opłacalne.

Warto także wspomnieć o tym, że dofinansowania mogą obejmować nie tylko dotacje na instalacje fotowoltaiczne, ale także na szkolenia teoretyczne i praktyczne. Jeśli nam na tym zależy możemy poszukać więcej informacje na szczeblu lokalnym. RPO, czyli Regionalne Programy Operacyjne są źródłem dofinansowań na szkolenia dla licznych przedsiębiorstw. Mogą z nich skorzystać zarówno małe, jak i średnie firmy. Często pokrywają one od 50% do 80% kosztów takiego szkolenia. Pomocy szukać możemy również w Krajowym Funduszu Szkoleń. Wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Pracy. Jeżeli zostanie on pozytywnie rozpatrzony, koszt szkoleń może zostać pokryty nawet w 100%!

Zobacz na filmie jak wygląda nowoczesne osiedle domów z fotowoltaiką, pompą ciepła i rekuperacją:

Podsumowanie

Wiele naszych klientów zastanawia się nad tym, czy opłaca się starać o dotacje. Dzięki dofinansowaniom możemy sprawić, że cała inwestycja w czystą energię szybciej się zwróci. Nie będziemy musieli pokrywać 100% wydatków na zakup czy montaż instalacji PV. Dlatego warto chociaż sprawdzić czy w danej miejscowości, czy regionie, nie można skorzystać z funduszy.

Obecnie ceny za energię będą wzrastać, dlatego warto się zastanowić nad swoim własnym źródłem energii. Fotowoltaika jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w Polsce i śmiało można powiedzieć, że jest to opłacalny sposób na pozyskiwanie czystej i taniej energii. Właśnie dlatego warto się zastanowić nad taką inwestycją. Wykonujemy montaż takich instalacji w domach, biurach i firmach. Oferujemy także wsparcie w pozyskiwaniu dotacji. Kontakt do naszego biuro znajdziesz na tej stronie https://geobud.pl/fotowoltaika.html