Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Jak skutecznie sprzedać mieszkanie zadłużone lub do remontu?

Sprzedaż zadłużonego lub w kiepskim stanie mieszkania to spore wyzwanie. Niewiele osób jest autentycznie i praktycznie zainteresowanych tego typu ofertą. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia i wcale nie potrzeba brać pożyczki w celu jego wyremontowania lub spłacenia długów po byłym właścicielu. Wystarczy skorzystać z jednej z wielu ofert typu skup nieruchomości opole, aby przekonać się, że jest to rozwiązanie, które umożliwia szybką sprzedaż niezależnie od stanu takiego obiektu i zobowiązań, które na nim ciążą.

Po co firmie mieszkanie do remontu?

Na początek warto się zastanowić nad tym dlaczego tego typu firmy kupują mieszkania wymagające remontu. Okazuje się, że z prostej przyczyny – tego typu mieszkanie zostanie odnowione i wyremontowane, a następnie wystawione ponownie na sprzedaż lub do wynajęcia. Koszty związane z remontem i doprowadzeniem go do używalności ponosi firma, która zakupiła takiego rodzaju nieruchomość. Jak łatwo się domyślić, w przypadku jeśli właściciel chciałby sprzedać takie mieszkanie w wyższej cenie musiałby być przygotowany na inwestycję, a dość często wiązałoby się to z koniecznością kredytu na remont, a czasem tego typu remonty są studnią bez dna. Nic więc dziwnego, że oferta kupna mieszkania do remontu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Skup zadłużonych mieszkań przez firmy

Długi ciążące na mieszkaniach są zmorą dla ich nowych właścicieli. Dodatkowy stres i konieczność sięgania po usługi prawnika, aby móc znaleźć rozwiązanie dla danego problemu to zwykle codzienność osób, które dostały w spadku lub przejęły zadłużone mieszkanie w inny sposób. Dodatkowym zmartwieniem jest to, że potencjalnie zainteresowane osoby szybko zniechęcają się jeśli słyszą o tym, że dany lokal jest obciążony długami. Dość często dochodzi również do sytuacji w której pojawia się komornik, aby wyegzekwować dług. Zamrożenie mieszkania za dług nie jest dobrym rozwiązaniem, a licytacja komornicza z pewnością skończy się na niewielkiej cenie, która posłuży do spłaty długów.

Zdecydowanie lepszą opcją zostaje sprzedaż mieszkania firmie, która chętnie odkupi takie mieszkanie wraz z jego obciążeniem w formie kredytów lub innego rodzaju długów. Procedura sprzedaży może wydawać się zawiła i skomplikowana, ale ostatecznie prowadzi tylko do jednego – zysk w formie gotówki dla właściciela i koniec ze stresem i problemami, które są związane z tego typu mieszkaniem. Jeśli wzięcie pożyczki było podyktowane zakupem tego, konkretnego mieszkania to w wielu przypadkach stanowi to podstawę do anulowania dalszej spłaty kredytu i konieczności płacenia rosnących odsetek.