Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Sposoby na wykończenie ścian – salon w różnych odsłonach

W aranżacji salonu ściany mają kluczowe znaczenie, ponieważ stanowią tło dla mebli i pozostałych sprzętów oraz dekoracyjnych detali. Można je pomalować farbą, wyłożyć płytkami lub panelami, ale też pokryć tapetą lub fototapetą, co pozwala na stworzenie oryginalnego wnętrza w dowolnym stylu. Jak wykończyć ściany, aby w salonie panował przyjemny, relaksujący klimat?

Znaczenie ścian w stylu aranżacji

Sposób wykończenia ścian powinien być dopasowany do stylu wnętrza. Ważne jest też, aby aranżacja salonu odpowiadała naszemu gustowi, dlatego nie zawsze trzeba trzymać się stereotypowych rozwiązań. Ściany można pomalować na dowolny kolor, ale zawsze trzeba pamiętać, że salon jest miejscem relaksu i spotkań towarzyskich, dlatego barwy ścian powinny pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Jeśli nie masz jeszcze konkretnej koncepcji, jak urządzić salon, zastanów się, czy lubisz często modyfikować aranżacje wnętrz, czy chcesz urządzić salon w wyjątkowym, indywidualnym stylu. Ściana może być tłem dla wyposażenia, ale może też być elementem przyciągającym uwagę i sprawiającym, że salon nabierze unikalnego charakteru. W minimalistycznych aranżacjach warto postawić na akcent w postaci ściany pokrytej np. barwną tapetą, ale w pomieszczeniach pełnych bibelotów i łączących różne style jasna kolorystyka ścian bez wyrazistych elementów wprowadzi harmonię.

Kamień, cegła i drewno – różne odsłony dekorowania ścian

Surowa cegła i beton zagościły w salonach z nastaniem mody na industrialne aranżacje salonów. Projektanci wnętrz sięgnęli również po cegłę w wersji bielonej, aby nadać wnętrzom lekkości. Beton i cegła wpisują się w aranżacje salonu o charakterze loftowym i minimalistycznym. Za to kamień pasuje do wiele stylów - do klasycznego i nowoczesnego, ale doskonale uzupełnia również wnętrza w stylu glamour. Nadaje salonowi szykowną, a nawet luksusową estetykę. Wykończenie ścian w drewnie sprawia natomiast, że wnętrze staje się nie tylko eleganckie, ale również przytulne. Jeżeli marzysz, aby urządzić nowoczesny salon z dozą ekskluzywności lub myślisz o aranżacji w zupełnie innym stylu, ale naturalne materiały wykończeniowe są według ciebie zbyt kosztowne, skorzystaj z płytek ceramicznych, które doskonale je imitują, a są zdecydowanie tańsze. Szeroki wybór płytek odwzorowujących piękny wzór różnych kamieni i drewna, a także inne elementy wyposażenia, można znaleźć na stronie https://grupamo.pl/category/salon/. Odpowiednie oświetlenie salonu wyeksponuje kolorystykę i fakturę ścian bez względu na to, jaki materiał wykończeniowy wybierzemy.

Tapety i fototapety – oryginalne pomysły, które odmienią każde wnętrze

Jakie tapety do salonu warto wybrać? To zależy od ogólnej aranżacji. Obecnie modne są tapety z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi. Wszystkie ściany wyłożone taką tapetą mogłyby przytłoczyć, ale położenie jej na jednej ze ścian uczyni wnętrze wyjątkowym. Do wyboru są subtelne wzory, jak i wyraziste, o intensywnej kolorystyce. Jeżeli preferujesz klasyczną elegancję, zdecyduj się na subtelne rysunki w pastelowych barwach. Niektóre tapety są inspirowane grafiką. Tapety i fototapety to moc pejzaży, architektury miast i abstrakcyjnych rysunków. Każdy dopasuje coś do swojego gustu.