Tylko w 2018 roku, w wyniku wypadków na polskich drogach, rannych zostało ponad 37 000 osób. Oprócz kosztów leczenia i rehabilitacji, mówimy także o czasowym wyłączeniu rannych osób z życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. Konsekwencje są znacznie poważniejsze, gdy w wypadku ktoś zginie. W ubiegłym roku były to 2 862 osoby. Nasza kampania "Nie zabijaj, nie daj się zabić", to próba zwrócenia uwagi na te niepokojące zjawiska. O jej założeniach i celach mówiliśmy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu.

Kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym "Nie zabijaj, nie daj się zabić" zorganizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. W jej ramach powstał cykl 5 filmów profilaktycznych. Każdy z nich odnosi się do innego aspektu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśniamy w nich najpoważniejsze błędy, niewłaściwe zachowania i nawyki, które mogą w konsekwencji prowadzić do wypadku.

Na briefingu prasowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu, o założeniach i celach kampanii mówili Członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Dominik Grabowski, a także współorganizatorzy akcji - podisnp. Maciej Milewski z WRD KWP w Opolu oraz dyrektor WORD Edward Kinder. Do siedziby WORD-u zaproszeni zostali także przedstawiciele opolskich szkół nauki jazdy. Oni również zostali zapoznani z alarmującymi statystykami odnośnie ilości osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych w 2018 roku. W ramach prowadzonych przez siebie kursów, wszystkie szkoły nauki jazdy mogą korzystać z nakręconych filmów profilaktycznych. Filmy z cyklu "Nie zabijaj, nie daj się zabić", są udostępnione do pobrania na naszej stronie internetowej oraz na kanale youtube opolskiej policji.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...