Tylko w 2018 roku, w wyniku wypadków na polskich drogach, rannych zostało ponad 37 000 osób. Oprócz kosztów leczenia i rehabilitacji, mówimy także o czasowym wyłączeniu rannych osób z życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. Konsekwencje są znacznie poważniejsze, gdy w wypadku ktoś zginie. W ubiegłym roku były to 2 862 osoby. Nasza kampania "Nie zabijaj, nie daj się zabić", to próba zwrócenia uwagi na te niepokojące zjawiska. O jej założeniach i celach mówiliśmy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu.
Kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym "Nie zabijaj, nie daj się zabić" zorganizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. W jej ramach powstał cykl 5 filmów profilaktycznych. Każdy z nich odnosi się do innego aspektu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyjaśniamy w nich najpoważniejsze błędy, niewłaściwe zachowania i nawyki, które mogą w konsekwencji prowadzić do wypadku.
Na briefingu prasowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu, o założeniach i celach kampanii mówili Członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Dominik Grabowski, a także współorganizatorzy akcji - podisnp. Maciej Milewski z WRD KWP w Opolu oraz dyrektor WORD Edward Kinder. Do siedziby WORD-u zaproszeni zostali także przedstawiciele opolskich szkół nauki jazdy. Oni również zostali zapoznani z alarmującymi statystykami odnośnie ilości osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych w 2018 roku. W ramach prowadzonych przez siebie kursów, wszystkie szkoły nauki jazdy mogą korzystać z nakręconych filmów profilaktycznych. Filmy z cyklu "Nie zabijaj, nie daj się zabić", są udostępnione do pobrania na naszej stronie internetowej oraz na kanale youtube opolskiej policji.