Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Na Mazury warto przyjechać o każdej porze roku. Jesienią zachwycą nas lśniące korony drzew, zimą zamarznięte jeziora i konne kuligi, a wiosną rozkwitające łąki, kwiaty i drzewostany. Latem to miejsce staje się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Polski, ponieważ turyści chcą popływać na żaglach, poznać tutejszą historię, a przede wszystkim wypocząć od trudów pracy zawodowej.

Nie ma więc większej różnicy, o jakiej porze roku pojawimy się na Mazurach, dużą rolę odgrywa za to miejsce, w które przyjedziemy. W poszukiwaniu idealnej lokalizacji króluje jednak: hotel nad jeziorem Mazury. Nic w tym dziwnego, na tym obszarze jest ponad 3000 jezior, o różnej wielkości, głębokości i kolorze wody. Wszystkie je łączy jedno - zachwycają turystów swoim pięknem. Są głównym powodem, dlaczego warto odwiedzić Mazury, ale nie jedynym. Dlaczego jeszcze warto tutaj przyjechać?

Lasy, puszcze i parki

Turyści najczęściej na swoje miejsce pobytu na Mazurach wybierają hotele nad jeziorem. To z nimi głównie kojarzony jest ten region, ale nie jest to jedyna atrakcja w okolicy. Mazury to również ogromne tereny lasów na czele z zachwycającym kompleksem leśnym czyli Puszczą Piską. Nie bez powodu ten fragment Polski nazywany jest zielonymi płucami naszego kraju.

Oprócz Puszczy Piskie spotkamy tutaj również dzisiątki parków krajobrazowych i mniejszych oraz większych rezerwatów, które warto odwiedzić podczas swojego pobytu w hotelu na Mazurach. Ich ścieżki i alejki aż zachęcają do pieszych oraz rowerowych wycieczek krajoznawczych, a do zobaczenia jest naprawdę sporo. Do wielu urokliwych miejsc można dotrzeć jedynie rowerem lub pieszo, ponieważ w wielu miejscach Mazur ruch samochodowy jest mocno ograniczony.

Urokliwe miasteczka, festiwale i najlepsze hotele na Mazurach

Mazury to nie tylko dzikość przyrody, ale również wiele urokliwych miasteczek, które należy odwiedzić podczas swojego pobytu w tej części Polski. Najbardziej znane miejscowości to oczywiście Giżycko i Mikołajki, które od lat konkurują ze sobą o tytuł nieoficjalnej Stolicy Mazur. Które z nich zasługuje na ten tytuł musisz zdecydować sam, a będzie do tego okazja, ponieważ w obu miasteczkach znajdują się dobre hotele, w których warto zamieszkać.

Ogromną siłą turystycznych kurortów na Mazurach są organizowane tutaj festiwale i koncerty. Wiele mniejszych spektakli organizują najlepsze hotele na Mazurach, ale trafić możemy także na większe i bardziej rozpoznawalne imprezy organizowane przez miasto. Przykładem takich imprez może być Piknik Country w Mrągowie, Mazurska Noc Kabaretowa, czy też festiwal Reggae organizowany co roku w Ostródzie. Przed wyjazdem w te strony, warto sprawdzić, czy nie odbywa się na miejscu jakaś większa impreza. W czasie ich trwania wiele hoteli nad jeziorem na Mazurach ma komplet zarezerwowanych pokoi.

Hotel nad jeziorem - dlaczego warto odwiedzić Mazury?

Historia na wyciągnięcie ręki

Coś dla siebie znajdą na Mazurach także pasjonaci historii. Odwiedzić mogą oni liczne pozostałości po zamkach, fortach i dworach, których czas świetności przypada na średniowiecze lata. Kryją one w sobie wiele tajemnic, które warto samodzielnie odkryć!

Mazurskie hotele organizują również zorganizowane wycieczki na Wilczy Szaniec - najbardziej znaną historyczną atrakcję regionu. Była kwatera główna Adolfa Hitlera to zbiór bunkrów, pomieszczeń i domostwa, w których przebywał sam Dowódca III Rzeszy. To absolutna gratka dla pasjonatów militariów, a w szczególności okresu II Wojny Światowej.