W Warszawie można znaleźć wiele ofert samochodów poleasingowych na sprzedaż – jest to wynik bardzo dużej popularności umowy leasingu, i to nie tylko w stolicy. Czy warto rozważyć zakup aut używanych, które wcześniej służyły za pojazdy firmowe?

Pofirmowe samochody używane – co znajdziemy na rynku?

Leasing to obecnie najpopularniejsza forma pozyskiwania pojazdów do firmowej floty – zarówno w Warszawie, jak i innych większych miastach. Dzięki tego typu umowie możliwe jest zyskanie nowych samochodów dla swojego przedsiębiorstwa bez konieczności ponoszenia bardzo wysokich kosztów za zakup – wygodne raty sprawiają, że o wiele łatwiej można pozwolić sobie na tego typu wyposażenie. W efekcie aż 70% nowych aut na polskim rynku to samochody uzyskane dzięki leasingowi. Po kilku latach, kiedy umowa się kończy, większość tego typu pojazdów trafia na rynek wtórny, i to najczęściej w bardzo korzystnych cenach.

Ze względu na tak duże zainteresowanie leasingiem, w tym prowadzonym przez markę Arval, samochody poleasingowe w Warszawie są obecne na rynku w bardzo szerokim przekroju modeli. Można znaleźć większość popularnych marek, w tym auta z różnego segmentu, o różnym standardzie i wyposażeniu. Jeśli chodzi o ich główny profil, zazwyczaj są to pojazdy kilkuletnie, a więc nowoczesne, charakteryzujące się ekonomiczną jazdą i wygodnym wnętrzem. Firmy zazwyczaj wybierają modele o klasycznym, uniwersalnym wyglądzie w stonowanej kolorystyce – ciemnej lub białym czy srebrnym kolorze. Jeśli chodzi o wyposażenie i standard, można znaleźć zarówno najprostsze wersje, które służyły za typowe auta służbowe, jak i bogate modele wypożyczone wcześniej jako pojazdy dla zarządu.

Samochody poleasingowe w Warszawie – jakie są ich zalety?

Używane auto poleasingowe – czy warto?

Choć samochody poleasingowe to zazwyczaj atrakcyjne, kilkuletnie auta w niskiej cenie, niektórzy boją się w nie inwestować ze względu na ich przebieg. Pojazdy firmowe kojarzą się z pojazdami mocno eksploatowanymi, czasem prowadzonymi przez wielu różnych kierowców podczas umowy wynajmu. Obecnie jednak przykłada się dużą wagę do zachowania ich w bardzo dobrym stanie – pracodawcy kontrolują styl jazdy swoich kierowców, np. za pomocą rejestratorów, a firmy leasingowe w umowach zawierają konieczność oddania pojazdu bez technicznych usterek, dzięki czemu auta są naprawiane na bieżąco. Warto także pamiętać, że przez pierwsze lata samochody są na gwarancji producenta, dzięki czemu zazwyczaj po leasingu są w bardzo dobrym stanie technicznym. Na licytacje poleasingowe i bezpośrednią sprzedaż trafiają najczęściej modele bez usterek, a także zadbane pod względem wizualnym.

Sprzedaż samochodów poleasingowych w Warszawie – zalety

Aukcje i bezpośrednia sprzedaż samochodów poleasingowych w Warszawie to świetna okazja dla wielu kupujących, by zyskać bardzo dobre, niemal nowe auto w korzystnej cenie. Do największych korzyści należą:

- zazwyczaj bardzo dobry stan techniczny i wizualny,

- atrakcyjna cena,

- świeży rocznik,

- łatwa do sprawdzenia historia auta – w firmach leasingowych zwraca się szczególną uwagę na rejestrowanie wszelkich napraw i prac serwisowych dotyczących danego modelu, dzięki czemu łatwo sprawdzić, co przeszedł podczas okresu wynajmu; najczęściej są to także pojazdy z polskich salonów, co dodatkowo ułatwia ten punkt,

- sprawdzony model – po kilku latach od wypuszczenia danego modelu mamy o nim znacznie dokładniejsze informacje, możemy przeczytać o nim szczegółowe opinie i poznać zarówno jego mocne, jak i te słabsze strony.

Wybór używanego auta pofirmowego może być świetną okazją zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm, które chcą stworzyć własną flotę z kilkuletnich aut. Warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu historii danego pojazdu, tak jak w przypadku innych modeli z rynku wtórnego.