Opole ponownie świętuje polską piosenkę: Festiwal od 31 maja do 2 czerwca
Opole znów staje się sercem polskiej piosenki! Przed nami kolejna edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, która obiecuje niezapomniane muzyczne emocje i powrót do złotych lat polskiej sceny muzycznej.
  1. Start festiwalu zaplanowano na 31 maja z koncertem Premier oraz recitalem Michała Bajora.
  2. 2 czerwca usłyszymy utwory w wykonaniu debiutantów z orkiestrą Adama Sztaby.
  3. W sobotę wracają nagrody „Superjedynki” i popularny „Kabareton”.
  4. Niedzielny koncert poświęcony będzie pamięci Janusza Kondratowicza, z udziałem Kayah.

Za nami wiele edycji, które na stałe wpisały się w kulturalny krajobraz Polski, a tegoroczne wydarzenie zapowiada się równie ekscytująco. Jak co roku, Opole zamieni się w muzyczną stolicę Polski, goszcząc znane i lubiane gwiazdy. Mimo że Maryla Rodowicz nie zagości tym razem na opolskiej scenie, to jednak fani będą mieli okazję zobaczyć Beatę Kozidrak, co z pewnością jest jednym z najbardziej wyczekiwanych powrotów tej edycji.

Warto wspomnieć o szczególnej atmosferze, jaką tworzą artyści podczas Festiwalu. "Zależy nam na naprawdę wysokim poziomie koncertów. Do Premier zakwalifikowały się tylko te piosenki, które uzyskały akceptację przynajmniej pięciu z sześciu członków Rady Artystycznej. To gwarantuje wysoki poziom" – podkreśla dyrektor artystyczny festiwalu, Wojciech Iwański.

Sobotni wieczór obiecuje być równie emocjonujący, z powrotem „Superjedynek” i „Kabaretonu”, które zawsze przyciągają tłumy. Ostatni dzień festiwalu to hołd dla wybitnego autora tekstów, Janusza Kondratowicza. Na scenie pojawią się artyści, którzy swoimi interpretacjami przypomną największe przeboje tego twórcy. "To będzie bardzo specyficzny koncert. Lekko 'zasiadany', czyli artyści pozostają na scenie, siadają przy stolikach, w większości śpiewając w duecie lub solo. Usłyszymy 25 piosenek, a koncert rozpocznie się od wielkiego sukcesu Kondratowicza, czyli piosenki 'Powrócisz tu', którą w 1966 roku nagrodzono w Opolu Grand Prix. Zaśpiewa ją Kayah" – opisuje dyrektor festiwalu.

Opolski Amfiteatr już niedługo znów wypełni się dźwiękami, które są świadectwem bogatej historii polskiej muzyki. To idealna okazja, aby przeżyć jeszcze raz te niezapomniane chwile i stworzyć nowe wspomnienia. Zapraszamy na festiwal, który każdego roku potwierdza, że muzyka jest tym, co najlepiej łączy pokolenia.


Według informacji z: Urząd Miasta Opola