W wielu sytuacjach profesjonalna pomoc prawna może okazać się niezbędna. Do kogo jednak udać się w takiej sytuacji – kancelarii prawnej czy adwokackiej, a może do radcy prawnego? W Warszawie znajdziemy wielu specjalistów, zajmujących się usługami związanymi z prawem. Sprawdź, czym się różnią i jakie usługi mogą Ci zapewnić.

Kancelaria prawna w Warszawie – czym się zajmuje?

Problemy dotyczące różnych dziedzin prawa potrafią spędzać sen z powiek. Wiele z nich wiąże się z przykrymi konsekwencjami, stresem i często brakiem pewności co do najlepszych w danej sytuacji działań. W takich przypadkach zaleca się skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej – doradztwo i inne usługi prawne to ogromne wsparcie dla osób zmagających się z różnymi przykrymi sytuacjami.

Większość osób nie do końca orientuje się jednak, do kogo najlepiej zwrócić się ze swoim problemem. Zawody prawnika, adwokata i radcy prawnego mogą wydawać się bardzo do siebie podobne, jednak różnice między nimi są wyraźne i mają duże znaczenie, jeśli chodzi o usługi, jakie możemy otrzymać od osób nimi się zajmujących.

Kancelaria prawna Warszawa to miejsce, gdzie głównie możemy uzyskać porady prawne. Prawnikiem jest każda osoba, która ukończyła studia prawnicze, posiada więc odpowiednią wiedzę na temat wszystkich dziedzin prawa. Nie ma jednak możliwości reprezentowania swojego klienta przed sądami, dlatego jest to rozwiązanie jedynie dla osób, które szukają merytorycznego wsparcia w swojej sprawie. Prawnik może również sporządzać umowy, opinie i pisma procesowe.

Kancelaria adwokacka w stolicy

Kancelaria adwokacka zapewnia bardziej rozbudowane usługi prawne, dlatego jej pomoc poleca się wszystkim osobom, które zmagają się z różnego typu problemami natury prawnej. Adwokat to osoba, która ukończyła pięcioletnie studia prawnicze i trzyletnią aplikację adwokacką, zdała odpowiedni egzamin oraz została wpisana na listę adwokatów. Może reprezentować osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne przed sądami w sprawach wszelkiego typu (karnych, karno-skarbowych, cywilnych itp.). Ponadto zajmuje się doradztwem prawnym, może prowadzić negocjacje i mediacje, sporządza opinie, pisma procesowe i umowy oraz tworzy projekty aktów prawnych.

Usługi prawne w Warszawie – kancelaria prawna czy adwokacka?

Adwokat jest zawodem zaufania publicznego – obowiązuje go bezterminowa tajemnica zawodowa. Chroni on interesy swoich klientów i wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, by zapewnić im możliwie najkorzystniejsze zakończenie sprawy.

Kancelaria radcy prawnego

Radca prawny to obecnie zawód bardzo podobny do adwokata – radcą zostaje osoba po pięcioletnich studiach prawniczych i trzyletniej aplikacji radcowskiej, która zdała odpowiedni egzamin i została wpisana na listę radców prawnych. Kiedyś różnice pomiędzy radcą a adwokatem były bardziej wyraźne, jednak ich możliwości zostały wyrównane. Radca również może zapewnić swoim klientom pełną obsługę prawną, włącznie z reprezentowaniem ich przed sądami w różnych sprawach. Największa różnica polega na tym, że adwokat nie może pozostawać w stosunku pracy, natomiast radca może być zatrudniony. W takim przypadku jednak radca nie może reprezentować swojego klienta w sprawach karnych i karno-skarbowych.

Z których usług prawnych skorzystać?

Kancelaria prawna w Warszawie to rozwiązanie dla osób, które szukają profesjonalnego doradztwa prawnego w dowolnej sprawie, związanej z prawem cywilnym, karnym, administracyjnym czy prawem pracy. Doświadczony prawnik wyjaśni klientowi, jak wygląda jego sytuacja w świetle prawa oraz przedstawi mu możliwe jej rozwiązania. Może doradzić, jakie kroki będą w danej sprawie najbardziej korzystne, co pozwoli uniknąć ewentualnych błędów.

Jeśli chcemy zyskać pomoc specjalisty, który będzie mógł reprezentować nas przed sądem, należy skorzystać z usług kancelarii adwokackiej lub kancelarii radcy prawnego – poprowadzą oni naszą sprawę z dowolnej dziedziny prawa, zapewniając pełną obsługę prawną.

Warto wybrać usługi doświadczonej kancelarii prawnej, adwokackiej lub radcy prawnego, specjalizującej się w dziedzinie prawa, której dotyczy nasza sprawa.