Ekrany LED to wyjątkowi następcy dla standardowych ekranów LCD, tradycyjnie wykorzystywanych przy konstrukcji ścian wizyjnych. Jakie są ich największe zalety i dlaczego tak dobrze sprawdzają się przy tworzeniu instalacji audiowizualnych?
Ściana LED – nowoczesna technologia w marketingu
Ściany wizualne to jeden z najbardziej efektownych sposobów na reklamę – ogromne powierzchnie, na których można wyświetlać dowolne materiały filmowe i graficzne zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz, doskonale sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, niezawodnie przyciągając uwagę odbiorców. Tradycyjnie stosowało się w tym celu złączone ze sobą ekrany LCD, jednak posiadały one duże ograniczenia – było widać ich łączenia, co wpływało na jakość i odbiór obrazu, do tego można było uzyskać tylko określony kształt i ograniczony rozmiar instalacji audiowizualnej.
Ekran LED
, wykorzystujący nowoczesną technologię diod elektroluminescencyjnych, daje o wiele większe możliwości, zarówno pod względem montażu ściany wizyjnej, jak i jakości wyświetlanego obrazu.Dlaczego warto postawić na ścianę LED?
Ekrany LED można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc instalację o wybranym rozmiarze i kształcie – dzięki temu można dopasować je do każdego budynku i projektu, tworząc unikalną, spersonalizowaną ścianę wizyjną. Dostępne są ekrany LED zewnętrzne i wewnętrzne, dzięki którym można zamontować konstrukcję zarówno w centrach handlowych, jak i w przestrzeni miejskiej. Dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii, podczas odtwarzania na nich obrazu nie widać łączeń między nimi, co wpływa pozytywnie na jakość wyświetlanego filmu. Dodatkowo ekrany tego typu zapewniają doskonałą wyrazistość obrazu i odwzorowanie wszystkich kolorów, dzięki czemu przekaz jest bardzo dobrze widoczny również przy mocnym świetle, co ma ogromne znaczenie przy instalacjach zewnętrznych.
Do plusów można z pewnością zaliczyć także bardzo dużą trwałość i niskie koszty serwisu, dzięki czemu jest to rozwiązanie wysoce ekonomiczne. Moduły są proste i szybkie w montażu, pozwalają na szybkie stworzenie dowolnej instalacji audiowizualnej.
Ekran LED – cena rozwiązania
Cena ekranu ledowego jest zależna od wielu czynników, dlatego najczęściej dokonuje się indywidualnej wyceny dla każdego zamówienia. W każdym przypadku projekt jest wykonywany w formie personalizowanej, dostosowanej do wszystkich wymagań klienta oraz poszczególnych parametrów zamówionej konstrukcji.
Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem?
Ekrany LED różnią się nie tylko ze względu na producenta – posiadają także różne parametry, od których zależy, w jakich instalacjach mogą zostać wykorzystane. Mogą posiadać różną rozdzielczość, czyli gęstość diod. Przykładowo, dla tego samego rozmiaru moduł może posiadać rozdzielczość 200x200 px lub 500x500 px – w pierwszym przypadku diod jest mniej i są one większe, w drugim – jest ich więcej i są mniejsze. Zaleca się stosowanie ekranów o większej rozdzielczości w przypadku instalacji, które będą znajdowały się w małej odległości od odbiorców – dzięki temu będą oni wyraźnie widzieli wyświetlany obraz.
Montaż ścian LED
Montaż ekranów ledowych może być wykonany na wiele sposobów, w zależności od wybranego modelu. Do najpopularniejszych rozwiązań należy montaż ścienny, gdzie moduły zostają przytwierdzone do ściany lub w niej zabudowane. Stosuje się także montaż podłogowy, czyli oparcie ściany wizyjnej o specjalną konstrukcję, przytwierdzoną do podłogi. Montaż zewnętrzny umożliwia stworzenie wytrzymałej konstrukcji na świeżym powietrzu.