Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

23-letni kierowca peugeota zderzył się z fiatem. Po kolizji próbował jeszcze uciec do lasu. Jak się okazało, za kierownicę wsiadł z 2 promilami alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu opolskiego dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za inne przestępstwa. Mężczyzna trafił już do aresztu.

10 listopada, tuż przed godz. 17.00 policjanci ruchu drogowego zostali wysłani przez dyżurnego jednostki do zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z ulic Opola.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 27-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna oświadczył, że jest uczestnikiem kolizji i ujął drugiego kierowcę, który próbował uciec do lasu.

Uciekinierem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Badanie alkomatem pokazało, że młody człowiek prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili też, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za liczne kradzieże z włamaniem.

23-latek został już przewieziony do Aresztu Śledczego w Opolu. Teraz dodatkowo odpowie przed sądem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Za takie przestępstwa grozi mu kara kolejnych 5 lat więzienia.

A my przypominamy!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.