Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Czas letniego wypoczynku dobiegł końca. Po długiej przerwie uczniowie wreszcie usłyszeli pierwszy dzwonek. O bezpieczną drogę do szkoły, jak każdego roku dbają miejscowi policjanci. Mundurowi apelują do rodziców i opiekunów, aby osobiście włączyli się w starania o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

Z pierwszym września dzieci wróciły w szkolne mury po długiej nieobecności. Policjanci z komendy miejskiej jeszcze w czasie wakacji prowadzili wzmożone działania związane z bezpieczeństwem uczniów w czasie ich drogi do szkoły. Na tym jednak działania policjantów z komendy miejskiej się nie kończą. Mundurowi pełnią służbę w rejonie placówek oświatowych i osobiście czuwają nad bezpieczeństwem śpieszących się na zajęcia dzieci.

Funkcjonariusze wspólnie ze Strażą Miejską cyklicznie przemieszczają się w rejony szkół i sprawdzają, na ile kierujący zachowują szczególną ostrożność. Mundurowi pracują na mobilnych rejestratorach, które za pomocą kamer utrwalają popełniane przez kierujących wykroczenia w okolicy przejść dla pieszych właśnie w rejonie placówek oświatowych.

Spotkanie z dziećmi było dobrą okazją do wręczenia odblasku i przypomnienia najmłodszym, jak ważne jest noszenie elementów odbijających światło. Podczas działań ,,Bezpieczna droga do szkoły" policjanci propagują wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym.

Mundurowi apelują do rodziców i opiekunów, aby także oni zadbali o bezpieczeństwo ich pociech w drodze do szkoły. Rozmawiajmy z dziećmi i przypominajmy im podstawowe zasady korzystania z dróg. Wybierzmy się wspólnie na spacer, decydując się właśnie na trasę, którą codziennie będzie pokonywało nasze dziecko do i ze szkoły, zwracając mu uwagę na miejsca szczególnie niebezpieczne.

Pamiętajmy także, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, iż dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach – należy zapewnić im opiekę osoby co najmniej dziesięcioletniej.

Ładowanie odtwarzacza...