Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Każda okazja jest dobra do przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa. Dlatego policjanci z Opola towarzyszyli seniorom podczas spływu kajakowego w ostatnie dni wakacji. Przed wycieczką i po jej zakończeniu odbyło się spotkanie poświęcone między innymi oszustwom, fałszywym ofertom czy też bezpieczeństwu podczas aktywnego spędzania czasu.

Spływ kajakowy zorganizowali seniorzy razem z pracownikami z Centrum Informacyjno – Edukacyjnego „Senior w Opolu”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu od dawna współpracują z tym klubem i wspierają inicjatywy jego członków. Tak też było i tym razem. Grupa ponad 20 osób pokonała trasę liczącą 11 km od Staniszczy Wielkich do Ozimka.

Policyjni profilaktycy, zarówno przed jak i po wycieczce, zorganizowali spotkanie dla seniorów. Funkcjonariusze omówili różne formy metody oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta". Porozmawiali również jak unikać fałszywych ofert i jak rozpoznać osoby podszywające się pod pracowników instytucji. Policjanci również przypomnieli seniorom zasady bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku.