Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

W obawie o bezpieczeństwo użytkowników transportu publicznego i w związku z sygnałami płynącymi od mieszkańców Opola, kontrole autokarów rozpoczęli opolscy policjanci. Mundurowi przypominają mieszkańcom stolicy regionu o obowiązku zasłaniania ust i nosa właśnie w komunikacji miejskiej. ,,Zapominalscy" zamiast mandatu będą dostawali maseczki, które przekazał mundurowym Urząd Miasta.

Jeszcze niedawno na ulicach Opola z trudem można było znaleźć osoby, które nie zakrywały ust i nosa w obawie przed koronawirusem. Teraz gdy maseczki są obowiązkowe niemal wyłącznie w sklepach i środkach komunikacji publicznej, wiele osób o nich zapomina. Takie sygnały docierały do Urzędu Miasta i opolskich policjantów.

W związku z coraz częstszym ignorowaniem zaleceń dotyczących zakrywania ust i nosa, Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski wspólnie z Prezydentem Miasta Opola zdecydowali  o wspólnej  akcji rozdawania maseczek podróżującym autobusami miejskimi. Na ten cel Ratusz przekazał policjantom 500 maseczek, które już trafią do podróżujących.

Warto pamiętać, że noszenie maseczki w głównej mierze chroni innych i nas samych przed wirusami. Dlatego niestosowanie się do obowiązujących zaleceń  np. w autobusach, naraża innych i nas samych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Z tego też powodu  policjanci będą przypominać  o obowiązku zakrywaniu ust i nosa. W tym celu nie musimy mieć profesjonalnej maseczki, wystarczy część odzieży czy wierzchniej garderoby.