Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

Wileka kolorowanka

Opolanie po raz trzeci pokolorują największą na świecie kolorowankę. Zapraszamy 22 września do Stegu Areny od godz. 11:00 do 19:00.

W tym roku będzie to ogromna układanka. Uczestnicy będą kolorowali poszczególne elementy, które następnie będą składali w wielkie obrazy o powierzchni ok 95 m kw. Przygotowano aż 8 różnych tematycznie obrazów. Jeden z nich przedstawia krasnoludki, ale dopiero po pokolorowaniu i złożeniu w całość, będzie można podziwiać obraz przedstawiający sympatyczne krasnale w różnych sytuacjach np.: wydobywające diamenty w kopalni, pracujące w ogrodzie czy w krasnoludka odpoczywającego w swojej chatce, zanurzonego w bujanym fotelu czytającego książkę.

Kolorowanie rozpocznie się o godzinie 11:00. Po pokolorowaniu wszystkich elementów pierwszego obrazu zostanie on złożony w całość, a uczestnicy będą mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Trudno przewidzieć ile czasu zajmie pokolorowanie jednego obrazu, ale szacuje się, że około 12:00 rozpocznie się kolorowanie następnego.

Łączna powierzchnia tegorocznej kolorowanki wynosi ponad 700 m kw. Wśród pozostałych 7 obrazów jest obraz przedstawiający Miasto Opole wraz z charakterystycznymi obiektami, jeszcze inny prezentuje prehistoryczny świat dinozaurów, sympatycy mórz i oceanów będą mieli okazję kolorować świat podwodny, a i miłośnicy fantasy również znajdą coś dla siebie.

Wydarzeniu towarzyszyć będą występy i pokazy taneczne. Przygotowano także strefę sportu dla najmłodszych oraz warsztaty, podczas których uczestnicy będą konstruowali roboty. Liczne rozgrywki i konkursy, w tym konkurs lotniczy, a wszystkie z nagrodami.

Udział w wydarzeniu będzie także okazją do zobaczenia największych na świecie kolorowanek, czyli powstałej w 2017 roku w Opolu najdłuższej kolorowanki i olbrzymiej liczącej ponad 600 kartek książki pokolorowanej w 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek – wstęp wolny!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Excalibur.