Zachęcamy i rekomendujemy przyjazd na koncert Lato, Muzyka, Zabawa w dniu 25 sierpnia 2019 r. środkami komunikacji publicznej. Z uwagi na spodziewaną dużą liczbę uczestników koncertu oraz ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, wybór nowoczesnego autobusu komunikacji zbiorowej jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem! Tego dnia Centrum Wystawienniczo-Kongresowe obsługiwane będzie liniami nr 5, 12, 18, 28 oraz dodatkowo liniami nr 9 i 13. Już od godziny 18:00 wymienione linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. W dniu koncertu uruchomiony zostanie specjalny przystanek przy drodze znajdującej się na zapleczu Centrum Handlowego „Karolinka” u zbiegu z ulicą Technologiczną, w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia na teren imprezy przy CWK (inaczej niż zwykle na parkingu przy „Karolince”). Z tego względu droga na zapleczu „Karolinki” od ulicy Technologicznej do biurowca Capgemini zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego od godziny 17:00 (za wyjątkiem dostawców i autobusów). Droga ta będzie parkingiem dla autobusów, które zapewnią powrót z imprezy. Będą one wyruszać na trasy linii nr 5, 9, 12, 13, 18, 28 zaraz po zakończeniu imprezy sukcesywnie, w miarę zapełniania się poszczególnych autobusów.

W trakcie trwania koncertu realizowane będą normalne kursy, które również będą dawały możliwość wcześniejszego powrotu.

Przejazd autobusami odbywał się będzie na podstawie biletów miejskich.

Przypominamy, że na koncert można również dotrzeć pociągiem lub autobusem podmiejskim. Przesiadka z dworca PKP, PKS możliwa będzie na przystanku „1 Maja – Dworzec Główny” na linie nr 5, 9, 13 oraz na przystanku „Reymonta” na linię nr 12.

Na tych, którzy wybiorą się na koncert samochodem osobowym, przygotowano miejsca parkingowe bezpośrednio za terenem imprezy.

Uwaga! Na drogach dojazdowych do CWK i CH Karolinka obowiązywać będą zakazy zatrzymywania z możliwością odholowywania pojazdów, które utrudniać będą ruch (przejazd autobusów, wozów ochrony i innych służb). Porządku pilnować będą funkcjonariusze ochrony, straży miejskiej i policji.