Flaga UE

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie „Europa dla obywateli”, które odbędzie się 25 lipca br. w Opolu.
Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów terytorialnych, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej „Europa dla obywateli”.
„Europa dla obywateli” wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji:

  • projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego,
  • inicjatyw lokalnych,
  • zaangażowania społecznego i demokratycznego,
  • pamięci europejskiej.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, m.in. jakie są cele, założenia i priorytety programu oraz terminy konkursu wniosków w 2019 roku.
Ponadto, w trakcie spotkania Pani Magdalena Matyjaszek, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola opowie o projekcie “Solidarni w partnerstwie”, który był współfinansowany ze środków Programu “Europa dla obywateli” w 2017 roku.
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej polskiego Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli” (zakładka „Szkolenia”), gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia.
Termin: czwartek, 25 lipca 2019, godz. 10.30-13.45 (rejestracja rozpocznie się od godz. 10.00)
Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Koraszewskiego 7-9, 45-015 Opole.
—————————————————————————————————————————————-
„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.
Więcej o programie „Europa dla obywateli” znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego: https://europadlaobywateli.pl/ oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli

Program w załączniku.


1000 Znaków do wykorzystania