Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Opole

16-letnia Urszula Szumska z Kielc zdobyła Grand Prix 27. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2019, jaki odbył się w ostatnią niedzielę (9 czerwca) w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

W konkursie zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 63 młodych wokalistów.

Jury w składzie: Jarosław Wasik (przewodniczący), Magdalena Krzemień i Piotr Furtas, po wysłuchaniu 62 uczestników konkursu, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii I (uczniowie klas I-III szkół podstawowych):

I nagroda – Ada Jarek (Kalisz) za wykonanie piosenki „Gdy wywraca się twój świat”
II nagroda – Marta Gołębiowska (Wrocław) za wykonanie piosenki „Był sobie strach”
III nagroda – Marlena Młyńska (Jordanów Śląski) za wykonanie piosenki „Blues bujany”
wyróżnienia: Barbara Kuśmińska (Komprachcice) za wykonanie piosenki „Życzenie na dziś” oraz Witold Piasecki (Racibórz) za wykonanie piosenki „Kto się czubi, ten się lubi”              

w kategorii II (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych):

I nagroda – Paweł Szymański (Aleksandrów Łódzki) za wykonanie piosenki „Gwiazdy”
II nagroda – Amelia Kita (Ozimek) za wykonanie piosenki „Gdzieś tam za tęczą”
III nagroda – Natalia Kosmowska (Opatkowice) za wykonanie piosenki „Co mi Panie dasz”
wyróżnienia: Martyna Antoniewicz (Opole) za wykonanie piosenki „Był raz pewien pan”, Katarzyna Juruć (Grodziec) za wykonanie piosenki „Chłopak z drewna” oraz Franciszek Patryn (Świdnica) za wykonanie piosenki „Imię deszczu”

w kategorii III (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów):

I nagroda – Jagoda Rataj (Katowice) za wykonanie piosenki „Pali się”
II nagroda – Julia Palmowska (Bilcza) za wykonanie piosenki „Tango Tandresse”
III nagroda – Martyna Stefańska (Okrzyce) za wykonanie piosenki „Nie wiem, czym jest miłość”
wyróżnienia: Natalia Asman (Strzeleczki) za wykonanie piosenki „Dobrą być nie popłaca” oraz Klaudia Janicka (Prudnik) za wykonanie piosenki „Dziewczyński spacer”

w kategorii IV (uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe):

I nagroda – Maja Myśliwiec (Łambinowice) za wykonanie piosenki „Jestem chora”
II nagroda – Wojciech Stefanowski (Wrocław) za wykonanie piosenki „Sznurki władzy”
III nagroda – Izabela Drogosz (Zagnańsk) za wykonanie piosenki „Lizbona, Rio, Hawana”
wyróżnienia: Magdalena Pohlmann (Pietraszyn) za wykonanie piosenki „Tańczące Eurydyki” oraz Jerzy Sadłoń (Tułowice) za wykonanie piosenki „Pod niebem pełnym cudów”

Grand Prix Festiwalu oraz nagroda specjalna w postaci 8-godzinnej sesji nagraniowej w legendarnym Studiu „M” Radia Opole: 

Urszula Szumska (Kielce) za wykonanie piosenki „Poranne łzy”.

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!