Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza w dniu 22 maja 2019 r. o godz. 11:00 na Plac Wolności na happening i układanie gigantycznych puzzli książkowych w ramach akcji „Książka wspiera bohatera”.

To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbierane są od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizowane kiermasze dając książką „drugie życie”, a za zebrane środki przekazywane na bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych. „Odzew na akcję jest rewelacyjny. Daliśmy drugie życie ponad 20 000 książek. Udało się już wspomóc prawie 3 tysiące dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dla tych dzieci ufundowaliśmy bilety do kina czy teatru i zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty ekologiczne– wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

Więcej informacji – www.ksiazkawspierabohatera.pl

Ogólnopolska trasa akcji „Książka wspiera bohatera” zawita w maju i czerwcu m.in. do: Katowic, Cieszyna, Opola, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska. W akcję już zaangażowani są uczestnicy z ponad 100 miast, a książki zbierają dla nas pracownicy Grupy Kęty, Lasów Państwowych, Makro, Galerii Sfera, Zakładu Gospodarki Odpadami oraz szkoły i przedszkola w całej Polsce. Poszukiwane są na terenie Opole szkoły, przedszkola, organizacje i instytucje, które zachcą się włączyć w akcję.

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Zbieramy od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizujemy ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundujemy bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich zielone marzenia.

Partnerzy akcji:
Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Lasy Państwowe, Grupa Kęty i E-Words.

Więcej informacji:
Wojciech Owczarz, tel. 609 267 020